Web design for mobile devicesPokud se rozhodneme pro tvorbu webových stránek, které budou kompatibilní i s mobilnímí zařízení, jako jsou například mobilní telefony a tablety, musíme brát v úvahu, že tato zařízení jsou omezeny velikostí obrazovky a objemem stažení dat. Pokud se budeme zabývat tvorbou takových webových stránek, je potřeba myslet na to, aby stránky byly spíše funkční, než hezké. Takže omezíme animace a množství obrázků na minimum.

Nesmíme zapomenout, že v tom nesmírném množství mobilních zařízení, co je na světě a je připojeno k internetu, musíme nalezt univerzální rozlišení zobrazení, aby bylo možno zobrazit webovou stránku na co nejvíce zařízeních. Pokud zvládneme toto, po té si musíme taky dávat pozor na následující věci. A to aby byly stránky dobře rozvrženy a rozděleny, pokud bychom měli na stránkách dlouhé texty ve sloupcích, mohlo by to být pro uživatele značně nepříjemné.

Takže, aby se toto nestalo, budeme se držet jednoho horizontálního sloupce, který bude obtékat obrázky. Tímto se dostaneme k tomu, že i klasický web zjednodušíme, aby byl lépe zpracovatelný pro mobilní zařízení. Aby uživatelé těchto zařízení nemusely dlouho čekat na načtení obsahu stránek, jelikož jsou zvyklí na rychlejší načtení než na počítačích nebo noteboocích.

Proto musíme co nejvíce odstranit i vyskakovací okna, která bychom měli na klasických stránkách a která jsou nežádoucí pro mobilní zařízení. Po těchto krocích si zvolíme vhodné rozložení navigační lišty stránky tak, aby bylo uživatelsky co nejvíce příjemné a důležité odkazy dáme na začátek navigační lišty anebo je nějak zvýrazníme. Musíme také pamatovat, že mobilní zařízení nemají klasickou klávesnici, proto se budeme snažit co nejvíce poli pro vyplňování nahradit url texty tak, abychom zjednodušili práci s webovým rozhraním uživatelům.

Na konec nesmíme zapomenout, že někteří uživatele mobilních zařízení také touží po tom, aby si mohli mobilní stránky zobrazit v klasickém provedení. Proto jim nabídneme přepínací url odkaz na klasický web.