V dnešní době máme více druhů zařízení, na kterých je možnost si prohlížet webové stránky. Iz těchto důvodů webový design má různé typy, pro které je možnost se rozhodnout a vybrat si co se nejlépe hodí pro náš web. Ne všechny jsou stejně jednoduché na vytváření a i toto bychom měli vzít do úvahy, když se rozhodujeme pro vybraný typ webového designu. I když cena je mnohdy rozhodujícím faktorem.

Fixní design

Tento webový design má danou šířku a nezáleží na typu zařízení, na kterém si danou stránku prohlížíte, design se nepřizpůsobí. V případě, že si daný text prohlížíte na chytrém telefonu nebo tabletu, je velice nepraktický, protože musíme neustále pohybovat prstem horizontálně.

Tekutý design

liquid designKdyž změníme velikost prohlížeče, obsah se rozloží na stránce rovnoměrně, aby vyplnil šířku prohlížeče, když se rozšíří. Tekutý design zajistí, že to bude vypadat zvětšené i když se to zmenšilo.

Přizpůsobivý design

Tento design byl vytvořen, aby se obsah na webové stránce mohl být jednoduše shlédnutelný na všech typech zařízení. Nemusí být vytvářen pro různé typy zařízení, zvlášť pro telefony nebo klasické počítače, se ale přizpůsobí zařízení tak, že když se ve standardní velikosti zobrazují 3 řádky a otevíráme jej v menším prohlížeči, tak se automaticky zmenší počet řádků na 1 až dva.

Také když sledujete video na pomalejším internetu, tak se přizpůsobí kvalita videa nižší rychlosti připojení. Pro některé uživatele, je velice nepříjemné, když musí dlouho čekat, než se dané video načte. Což tento design eliminuje.

Každá společnost rozhoduje, který typ designu je pro ni nejvhodnější. Jelikož přizpůsobivý design se vytváří nejsložitějším způsobe, tak se mnohokrát rozhodují pro fixní design, který je nejjednodušší. Žijeme v době, kdy telefony a chytrá zařízení jsou stále populárnější. Je pouze na dané společnosti pro který design se rozhodne, zda umožní mobilní web či přímo mobilní aplikaci. Toto přizpůsobení zajistí uživatelům nejjednodušší ovládání.