Jak lze poznat jedny z nejlepších webových designů světa? Jednoduše to nejde – webdesign je multidisciplinární obor skýtající mnohé – od psychologie barev přes ergonomii až po programování. I přesto se však dá určitým způsobem zjistit a nechat se inspirovat.city-768437_960_720

Jedním z hlavních vodítek mohou být nejnavštěvovanější internetové stránky na světě. To má svůj pádný důvod. Majitelé těchto webů neváhají investovat horentní sumy do výzkumu, vývoje a nejlepších webdesignérů světa.

Mnohé z nejlepších webových designů světa nevznikly z vody. Naopak, mnohé z nich jsou výsledkem dlouholetého vývoje.

Vyhledávače

Už nelze co ubrat. Dokonalé. A přesto se stále vyvíjí. Historické verze vypadaly úplně jinak.

Craigslist

Možná vypadá jako web z minulé éry, ale svojí funkčností předčí kdejaký moderní web.

TripAdvisor

Stvořeno pro cestovatele bez dalších komentářů.

Inspirace u online kasin?

Především je třeba se zaměřit na službu samotnou. Pokud web developer neví, co bude na webu nabízeno, nemůže dobře spolupracovat s webovým designérem. Je pravdou, že na nejlepších webových designech světa se podílí celé teamy profesionálů. Své o tom ví weboví designéři online kasin, jelikož zde hraje klíčovou roli každý detail. Nejinak je tomu například i u stránek jako Lucky Nugget Online Kasino, které jsou inspirovány jedním základním požadavkem – nabídnout hráči rychle to, co hledá. Přehlednost je totiž jedním ze základních pravidel kvalitního webového designu a online kasina si to velice dobře uvědomují. Rychle, bez zbytečných prokliků a pohybů myší, které si lze odpustit.

Trendy webového designu se neustále mění. Technologie přicházejí a odcházejí. Tak například dříve široce rozšířený flash je dnes nežádoucím prvkem. Pokud chce majitel webu svého zákazníka zaujmout, nebojí se inspirovat nejznámějšími značkami – kupříkladu výběr barev je mnohdy inspirován těmi nejznámějšími autoritami v daném průmyslovém odvětví.

Žádné peněžní zdroje k dispozici? Pak nezbývá než studovat a dobrat se k tomu, jak vytvářet nejlepší webové designy světa.