Pokud se chcete stát web developerem a myslíte si, že pro daný obor máte předpoklady, žijete ve správné době. web developersNejlepším návodem, jak se jím stát, je neustále zlepšovat psaní svého kódu. Učit se ze svých chyb a vytváření lepších stránek.

Jelikož webové technologie zachvátily v posledním desetiletí masivní BUM, tak se objevila řada návodů, jak se naučit vytvářet web. Jedním z nejlepších je Codeacademy, jejíž zakladatelé předělali vzdělaní pěkně od podlahy. Nad každým úkolem, který vám zadají, vás nutí přemýšlet a využít získané znalosti v následujícím zadání.

Můžete však začít pěkně od nuly a vytvořit první webovou stránku pomocí HTML s přidáním Css a později ji doplnit o Javascript. Vytvoření první webové stránky je opravdu jednoduché a zajímavé. Pokud se více zajímáte o databáze, tak se na této platformě můžete naučit SQL. Dalším ze skvělých nástrojů je Python, který využívají stránky jako Youtube a Dropbox.

Stránku využívají přes 25 milionu uživatelů a je stále zdarma. Pojďme se podívat na přesné kroky, které vás čekají po vytvoření účtu. Teď je na místě, abyste jste se rozhodli, který sektor vás nejvíce zaujal. Pro naše účely si vybereme vytvoření první webové stránky. Začneme pěkně od začátku. Naučíme se, jak má vypadat HTML text.

Přidáváme obrázky a linky. Všechno velice jednoduše upravíme a vylepšíme v lekci 2, kdy přidáme CSS. Pohrajeme si trochu s pozadím webové stránky a s rozložením částí stránky. Na celý tento proces máte přibližně 3 hodiny času. Javasciprt a Objektově orientované programování je další stupeň, který zabere nejen více času, ale je to i rozumově náročnější.

Codeacadamy je skvělý nástroj, který vám dopomůže se naučit základy vytváření webu. Vše chce ale svůj čas a trpělivost. Nezaručí vám, že se stanete webovým developerem přes noc.

Tato platforma neslouží jen programátorům, ale i běžnému uživateli, který si chce trochu pohrát s vytvářením webu.