Webový vývoj je snadné se naučit doma, jelikož je to skvělé povolání, které se dá provozovat z domova. Připravili jsme pro vás přehled nejznámějších metod, které vám dopomůžou k zvládnutí této profese doma. Většina těchto návodů předpokládá, že jste schopni porozumět angličtině.

Udacity

Pokud máte předchozí web developerské znalosti, tak vám tato stránka zajistí práci nebo nabízí vracení peněz. Kurzovné se pohybuje okolo 299 dolarů za měsíc a kurz trvá mezi 3-6 měsíci. Je možně si kurz prodloužit. Tato stránka na vývoji kurzů spolupracuje se společností Google.

EDX

Nejlepší univerzity světa nahrávají své vyučovací hodiny a umožnují je bezplatně shlédnout na internetu. Můžete se tak zdarma podívat do učeben MIT a Harvardu nebo využít jejich webovou platformu edX, jejíž misí je umožnit vzdělávání zdarma pro kohokoliv a kdekoliv na světě.

CourseraEdX.svg

I tato webová stánka nabízí široké spektrum placených i neplacených kurzů, kurzů od univerzit jako je Yale či Erasmus University Rotterdam. Ceny se pohybují od 79 dolarů za jeden balíček. První balíček je HTML, CSS a Javascript.

Treehouse

Začínají na 25 dolarech za měsíc a mají k dispozici množství online videí a zkoušek, které můžete za tuto cenu absolvovat.

Codeacademy

V neposlední řadě je zde webová platforma s více jak 25 miliony uživateli, která je zcela zdarma. Opravdu vám zamotá hlavu, protože se zde nepouštějí videa, ale zadají vám úkoly, za jejíž splnění dostanete body. Když pomineme online vyučovací školy, které jsou hlavně v angličtině, je k dispozici široká nabídka českých blogů a knižní literatury pro samostatnou výuku. Nezáleží na tom, jak se budeme učit, hlavně když budeme mít dostatečné množství odhodlání a získáme potřebnou praxi. Nejlépe nám však pomůže práce v týmu, proto bychom se měli zamyslet, zda se opravdu chceme učit web development doma nebo zda preferujeme navštěvovat školu, kde můžeme promluvit s ostatními studenty i profesory, kteří dají našemu studiu nový nadhled.