Nejlepší cestou, jak se stát webovým designerem je studovat obor k tomu přímo určený. web designerV dnešní době to není naštěstí nutností a v případě, že nás dané téma zajímá a sdílíme vášeň pro tento obor, naskýtá se nám mnoho dalších možností jak stát webovým designerem. Cesta je mnohdy dlouhá a často plná stresového napětí včetně studia.

Studium

Pokud chcete studovat přímo webový design, je to trochu komplikovanější. Jelikož většina uměleckých škol nabízí jen grafické obory. Ve školách se zaměřením na IT se zase specializují spíše na web development. Svou roli zde hrají web designérské kurzy, které jsou cenově náročné a pohybují se kolem 500 Kč za hodinu.

Studium v angličtině

Pokud rozumíte angličtině, tak další možností jsou internetové kurzy, které jsou cenově výhodnější. Celý kurz vás přijde na zhruba 400 dolarů, například na webové platformě cour sera. Naučíte se zde základy HTML5, CSS3, propojení s java-scriptem a mnoho dalšího.

Pracovní stáže

Přihlásit se na neplacenou stáž do firmy také připadá v úvahu, jestli toužíte po kariéře ve webovém designu, kontaktujte některou z větších designérských firem. Další alternativou je vyhledávání na inzerátech. Můžete zvolit internet nebo nabídku inzercí ve škole.

Studium z literatury

I když se to může jevit jako zastaralá metoda, i studium z odborné literatury je jedna z možností jak se stát web designerem. K dispozici je široká nabídka literatury, jak v knihkupectvích, tak v knihovnách. Pokud bydlíte v Praze, tak za prohlídku stojí národní technická knihovna.

Vytvořit si webovou stránku

Toto je náročnější úkol, který spojuje web design a web developement, ale v případě, že jej zdárně zvládnete a vytvoříte stránku s vysokou návštěvností, nemusíte dále hledat práci, jelikož vás tato stránka uživí.

Pokud se rozhodnete pro kariéru web designera, tento obor není jen o uměleckém nadání ale i o technických předpokladech, proto je dobré dopředu zvážit, zda se vydat touto cestou. Když se tak rozhodnete, je pak důležité vydržet.