how to use WordPressProč se WordPress stal jedním z nejrozšířenějších redakčních softwarů? Vytváření webových stránek ve WordPressu je uživatelsky více příjemné než třeba Notepad nebo Wordpad. I když oba tyto editory nabízejí široké možnosti. Pro Notepad i Notepad ++ potřebujete alespoň základní znalosti programování. Zatímco WordPress má více než 202 000 000 uživatelů, které získal díky své jednoduchosti a přehlednosti. Tento redakční software má širokou nabídku pluginů a šablon.

Podívejme se, jak správně používat WordPress.

Samozřejmě, že pro webovou stránku ve wordress potřebujete hosting a jméno domény. V dnešní době je velké množství společností, které toto umějí zařídit za vás.

Pokud jste začátečník, může být pro vás užitečné, vybrat si některou ze široké nabídky šablon. Po vybrání vhodné šablony si ji nainstalujeme a po té aktivujem. Na šabloně jde změnit opravdu cokoliv: barvu, šířku a počet sloupců.

V levém sloupci máte záložku pluginy, což jsou užitečné doplňky Wordpresu. Některé pluginy, jako například SEO, mají samostatnou záložku. SEO při správném používaní opravdu může změnit hru a dostat vás na první pozice ve vyhledávačích, jako je Google. K dalším pluginům patří WP socializer, který vám umožnuje propojení webové stránky se sociálními sítěmi. Přidat stránku je velice jednoduché, stačí kliknout na poličko Stránka, a po té přidat novou.

Podobně je tomu i s Post. Součástí WordPressu je i responsivní design, který zajištuje možnost kvalitního zobrazení pro více zařízení.

Pokud používáte wordpressové šablony, tak o programování nemusíte vědět skoro nic. Nemusíte ani vybírat ze šablon, pokud vám stačí jednoduchá stránka s obrázkem a textem. V nastavení je možnost si určit název stránky, časové pásmo a jazyk. Je zde také možnost editovat webovou stránku. Tím, že ji editujete ve WordPressu, s ale způsobíte pouze problémy. Pro změnu názvu webové stránky, kontaktujte poskytovatele domény. WordPress využívají známe společnosti jako je CNN, Ebay, Sony a mnoho dalších, kteří využívají tento nástroj.