the Best Website BuilderŽijeme v době, kdy internet je využíván skoro ke všem: k placení, nakupování, zábavě a mnoho dalších aktivit. Ponořit se do světa webových stránek a sám přispět k vytváření webu může být snazší díky jednoduchým webovým editorům. Záleží na vašich programátorských zkušenostech a znalostech, co je pro vás nejvhodnější. Pro představu, vám ukážeme pět editorů. Některé z nich jsou pro zkušenější uživatele a jiné jsou velice jednoduché.

Notepad ++

Pokročilý nástroj, ve kterém můžete vytvářet webové stránky od úplného jádra HTML až po detailní popis CSS a Javasciptu. Nenechte se zmást jeho názvem, Notepadovi je podobný pouze prvním slovem. Má totiž mimo jiné i funkci WYSIWYG.

Weebly

Je skvělý nástroj pro ne technické uživatele. Skoro každý může vytvořit stránku s Weebly. Jednoduše vložíte text, obrázky a jiné elementy na stránku a pomocí tahů je můžete přetvořit. Všechno, co vytvoříte, je uzpůsobeno pro mobilní zařízení. Máte k dispozici velký výběr šablon.

Wix

Tento editor má také velice jednoduché ovládání. Nabízí vám i web hosting spolu s doménou. Jeho předností je velice široké spektrum šablon pro různé druhy podnikatelských subjektů, které nabízí zdarma a které si jednoduše můžete upravit.

WordPress

Je pravděpodobné, že jste o tomto editoru již slyšeli. Je trošku hůře ovladatelný, ale díky své oblíbenosti má širokou nabídku šablon. Je to redakční editor, který dále můžete dotvářet a vylepšovat. Byl vytvořen za účelem psaní blogů a k tomuto účelu se stále hodí nejlépe.

Elipse PDP

Pro vytváření plnohodnotných webových stránek v těchto programech: PHP, CSS, Javasciptu, XLM a SQL. Podporuje barevně označené syntaxe, napovídající funkc, metody a třídy.

Webové editory ulehčují život, někdy však můžete strávit dny či hodiny než pochopíte, že daný editor není to, co hledáte. V tom případě, je dobré se podívat na recenze a návody, jak fungují a k čemu slouží, abyste se vyhnuli zbytečnému zdržení.