Řekněme si to na rovinu – vytvořit kvalitní internetovou stránku není triviální záležitost. Mnoho lidí si myslí, že web je jen jakási online vizitka. Nelze být dále od pravdy, tedy pokud jde o využití webu k marketingovým účelům. Pokud chcete, aby vám web přinášel klientelu, rozhodně se nespoléhejte sami na sebe a povolejte profesionála.

Web svépomocí?

Zatímco se na trhu nabízí nepřeberné množství možností, jak si vytvořit web svépomocí a s tím i kvanta nevyhovujících webů, podnikatel s vážnými úmysly na poli internetového marketingu si source codepravděpodobně zvolí jinou variantu. Jednoduše proto, že si spočítá čas strávený nad budováním něčeho, čemu nerozumí a uzná, že bude lepší obrátit se na někoho zkušenějšího.

Nejde zde totiž jen o samotnou tvorbu zdrojového kódu – což již v dnešní době není až tak nutné, ale spíše o uživatelskou přívětivost, optimalizaci pro vyhledávače a další rozhodující faktory. Než se tedy rozhodnete ušetřit v krátkodobém horizontu pár tisíc na kvalitní online prezentaci, dobře si rozmyslete následky vašeho rozhodnutí v dlouhodobějším horizontu.

Rozhodnuti jít cestou udělej si sám? Nesmíte zapomenout na toto:

* Průzkum klíčových frází a slov
* Nastavit adekvátně SERP snippety
* Zkontrolovat pravopis a typografická pravidla
* Ověřit použitelnost na telefonu
* Nechat web zaindexovat fulltext vyhledávači
* Zajistit maximální možnou rychlost načítání
* Zvolit správné doménové jméno

Proč to zkusit vlastními silami

Na druhou stranu, mnohdy je opravdu lepší začít sám alespoň s konceptem. Je pravdou, že v dnešní době jsou editory na takové úrovni, že výsledek může stát za to i bez předchozích zkušeností. Nicméně samotným webem to teprve začíná a vy se budete následně muset poprat i s druhou polovinou práce – přitáhnout na web návštěvníky. A to už není žádná legrace. Jednou z nejrychlejších a nejsnadnějších možností je zakoupit si reklamu u vyhledávačů, přidat web do nejrůznějších katalogů a v neposlední řadě využít sociální média. Hodně štěstí a mnoho spokojených návštěvníků, kteří se stanou klienty!