Pokud se chcete vrhnout na tvorbu webových stránek existuje na to několik jednoduchých programovacích nástrojů. Vyjmenujeme si jich 5 které jsou zdarma a něco si o nich i řekneme.

JoomlaWebový nástroj Joomla! je jeden z nejlepších webových nástrojů, který vám pomůže vytvořit vaše webové stránky a také online aplikace. Hodí se k vytváření jednoduchých i složitých stránek. Tento nástroj je vhodný i pro úplné začátečníky , díky tomu že má otevřené zdrojové kódy.

Dalším nástrojem je NVU. Patří do kategorie WYSIWYG editorů, které umožňují tvořit webové stránky a jejich samotné kódování bez toho, aby uživatel měl řádné znalosti. Celý program je jednoduše ovladatelný a pro uživatele příjemný, díky tomu zvládne s tímto nástrojem tvorbu webu každý. Výhodou tohoto programu je, že má v sobě zabudovaný i ftp server, takže je o to jednodušší nahrávání souborů.

Program openElement nabízí vynikající možnosti pro všechny tvůrce webových stránek. Tento program umožňuje uživatelům si vše zjednodušit a trochu vše urychlit. Program se stará o to, aby všechny uživatelské a ovládací prvky byly tam kde mají být a řádně fungovaly. Toto vše zvládá díky své bohaté zásobě v data bance.

Skvělý pomocník při tvorbě webových stránek je program Advanced Effect Maker obsahující v základní verzi 40 efektů, mezi nimiž nechybí efekty jako slide shows, messengery, navigační menu na webu. Mezi výhody tohoto programu patří náhled na vámi udělanou práci, kterou můžete následně vložit na stránku. Spousta funkcí pro základní tvorbu stránek je ve free verzi. Naopak placená verze nabízí ještě komfortnější uživatelské prostředí a ovládací prvky.

Drupalu je výborný program, na kterém snadno postavíte soukromý blog, eshop, nebo firemní prezentaci. Tyto možnosti nabízí nejen díky kvalitnímu základu, ale i díky doplňkům, kterou jsou už v programu nainstalované nebo se dají zvlášť stáhnout. Díky tomu všemu muže konkurovat i spoustě placench programů, což je jeho velkou výhodou.