10 common mistakes in web designChybovat je lidské, odpouštět božské. Přesto bychom se měli snažit vyvarovat se zbytečných chyb. Zde je seznam deseti nejběžnějších chyb, kterých se dopouštějí designeři. Většina uživatelů totiž neodpouští, a pokud nebudou spokojeni s kvalitou vašeho webu, tak váš web příště nemusí nenavštívit.

Chybějící vyhledávací tlačítko

Jednoduché a prosté, někdy se uživatelům nechce procházet celým webem a proto je ideální vyhledávací tlačítko, které jim umožní lépe se zorientovat a najít potřebnou informaci, kterou hledali.

Špatná čitelnost a mylné informace

Některé články nejsou založeny na faktech, ale spíše jsou to pouze špatně čitelné nepravdivé informace, proto byste se měli zaměřit na správnost a čitelnost vašich příspěvků

Neorganizované rozložení stránky

U některých webů se můžeme setkat s nejasnou strukturou webové stránky. Když se nemůžeme zorientovat v přehledu, tak tuto stránku již nenavštívíme.

Špatné navigační menu

Jednoduchost hraje klíčovou roli v navigaci na stránce. Menu by mělo být jasné a zřetelné pro uživatele.

Nekonsistentní design

Přílišná kreativita může někdy škodit, proto je vhodné se řídit daným rozvržením stránky do chvíle než si budete jisti, že vaše kreativita bude oceněna uživateli.

Nepříjemné rozlišení

Časy, kdy byly přijatelné horizontální tahy, jsou dávno pryč. Optimalizujte vaši webovou stránku pro všechna zařízení.

Komplikované registrační formuláře

Registrační formulář by měl obsahovat pouze nejnutnější údaje. Uživatelé neradi plýtvávají svým časem k vyplňování zbytečností.

Přehlednost obrázků

Přiliš mnoho obrázků na webových stránkách může být pro některé uživatele nepříjemné a nepochopí obsah sdělení. Obraz je hoden tisíce slov, ale někdy méně znamená více.

Přehlednost textů

Příliš mnoho web designerů zapomíná na důležitost prázdného prostoru, který utváří stránku přehlednější a jasnější.

Žádnou hudbu prosím

Chápeme, že nápad s hudebním pozadím se zdá lákavým, vy však nevíte, kde se zrovna nachází návštěvník vaší stránky a jaký má hudební vkus.

Jsme si vědomi faktu, že se vyskytuje mnohem více chyb, přesto tyto jsou nejběžnější. Můžete se na ně při tvorbě zaměřit.